lekarze-3

Jeśli cierpisz na niedosłuch, jesteś narażony na czynniki uszkadzające narząd słuchu (hałas, wibracje), wykonaj bezpłatne badanie słuchu – audiometrię.

Audiometria to jedna z podstawowych metod stosowanych w audiologii pozwalająca wykryć niedosłuch lub głuchotę u pacjenta.

Analizę przeprowadza się w specjalnie wytłumionym pomieszczeniu (tzw. kabinie ciszy). Technik bada reakcję pacjenta na usłyszane w słuchawkach dźwięki. Odpowiedzi mierzy się w poszczególnych częstotliwościach i natężeniach dźwięku. Wynik podawany jest w postaci krzywych, tzw. audiogramów, obrazujących schorzenia narządu słuchu i wielkość upośledzenia słuchu. Na ich podstawie dobiera się ewentualnie aparat słuchowy.

Badania przeprowadzane są przez firmę Maytone, która od 1991 roku stara się udostępniać osobom niedosłyszącym najnowsze rozwiązania w dziedzinie protetyki słuchu oraz specjalizuje się w doborze i montażu aparatów słuchowych.

Badanie jest całkowicie darmowe. Nie potrzebujesz też skierowania. Przeprowadzamy je w środy od 11 po uprzednim zapisie w placówce przy ul. Orkana 6D/E/F, tel. 46 833 74 74. Zapraszamy!

Zobacz też: