judyta

Szeroki zakres usług oferuje działająca w NZOZ Judyta prywatna poradnia alergologiczna. Zapraszamy na konsultacje i badania.

Nasi specjaliści:

 • lek. med. Jacek Synowiec
 • lek. med. Ewa Witczak

Koszt konsultacji wynosi 60 zł. Dla pacjentów zadeklarowanych do przychodni Judyta koszt konsultacji tylko 48 zł

W poradni można dodatkowo wykonać:
 • Panel testów punktowych – skórnych.

  Testy skórne są badaniem, które wykorzystuje się w przypadku podejrzenia alergii.

  Technika wykonania jest następująca: na skórze przedramienia lekarza nakłada krople zawierające różne antygeny, które zawieszone są w roztworze. Następnie miejsca te nakłuwa delikatnie cienką igłą. Po upływie 15-20 minut dokonuje się odczytu obserwując miejsce nakłucia i mierzy tzw. odczyn alergiczny. Miernikiem tego odczynu jest pojawienie się „bąbla” na skórze. Na podstawie jego średnicy, lekarz może określić obecność i nasilenie reakcji alergicznej. Jeden panel zawiera 12 alergenów, o wyborze których decyduje podczas wywiadu lekarz.

 • Odczulanie

  Zwane inaczej odwrażliwianiem polega na podawaniu w iniekcjach podskórnych substancji (alergenu) na który pacjent jest uczulony. Ilość podawanego alergenu stopniowo wzrasta, aż osiąga dawkę, która powinna być podawana regularnie przez kilka lat. Celem takiego leczenia jest wytworzenie u pacjenta tolerancji na alergen, aby po kontakcie z nim nie występowały objawy chorobowe.

 • Spirometria

  Jest nieinwazyjnym badaniem, podczas którego mierzy się objętości i pojemności płuc oraz przepływy powietrza w płucach i oskrzelach w różnych fazach cyklu oddechowego. Spirometria ma na celu określenie rezerw wentylacyjnych układu oddechowego.